Střešní nosiče lyží jsou vhodné při cestě na zimní dovolenou

Zimní dovolená s sebou přináší celou řadu možností, jak ji efektivně strávit. Extrémním případem je odjezd na exotické ostrovy, kde se můžete i v zimě věnovat opalování, jelikož zde svítí slunce a vládnou vysoké teploty po celý rok. Pokud ale nad zimním obdobím nelámete hůl úplně, můžete ji velmi příjemně využít například zimními sporty. Za zimními sporty cestují lidé po celé České republice, ale také do zahraničí, zejména do Rakouska a Itálie do vysněných Alp, kde se mohou prohánět na vysoce kvalitních lyžařských sjezdovkách.

Zimní sporty lze ale provozovat pouze s odpovídajícím vybavením. Mohou to být lyže, snowboard nebo sáně. V každém případě se nabízí otázka, jak své oblíbené sportovní vybavení naložíte do vozidla, kterým na dovolenou pojedete? Tento nelehký problém můžou velmi rychle vyřešit střešní nosiče lyží, které velmi jednoduše nainstalujete na svůj stávající střešní nosič. Střešní nosiče lyží Hakr jsou v takovém případě tou nejlepší volbou, jelikož jsou zajištěny proti případnému poškození střechy a můžete si vybrat z několika velmi kvalitních materiálů konstrukce. Střešní nosiče Hakr se instalují pomocí příčníků na hagusy.

Chytré nosiče lyží se velmi dobře instalují a jsou schopné bez problémů uvézt i několik párů lyží, aniž by zabraly celý prostor střešních nosičů. Zbývá vám proto dostatek místa pro umístění speciálních střešních boxů, v kterých lze často také převážet lyže, ale velmi vhodné jsou i pro klasická zavazadla, která nemusíte vozit uvnitř vozu a přesto je nijak nevystavujete vlivům počasí, špíně ani prachu.

Speciální střešní nosiče lyží jsou rozděleny podle počtu i velikostí lyží a také podle své nosnosti. Při výběru nosiče lyží proto dbejte na dodržení veškerých popisů, abyste zbytečně nepoškodili samotný nosič nebo automobil či se nevystavili jinému nebezpečí.